SİİRT FISTIĞI

Siirt'in en kaliteli fıstıklarının toplanarak kavrulmasıyla elde edilen enfes lezzet, Antep fıstığına oranla daha iridir ve kabuklarının açılması daha kolaydır. Türkiye'de fıstık denilince akla Antep fıstığı gelse de iriliği ve lezzetiyle Siirt Fıstığı daha gözdedir. Biz de sizler için bugüne kadar yediğiniz tüm fıstıkların tadını unutturacak Siirt Fıstığını yöresinden en kalitelisini gönderiyoruz.

Siirt fıstığının yetiştirilmesi zor ve zahmetli olduğu içinde oldukça değerlidir. Siirt fıstığın içerisindeki yağ ve protein insan vücudunun gerek duyduğu miktarda olduğu için 1 kg fıstık bile mideyi rahatsız etmeden kolayca tüketilebilir. Lezzetli olmasının sırrı yöresinin ikliminden de kaynaklanmaktadır. Nem miktarının az olması fıstıklar için ideal bir ortam oluşturmaktadır.

E, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan bu nefis fıstık kan şekerinin yükselmesini önlediği de biliniyor. Kandaki kolesterol seviyesini düşüren ve vücuda enerji vererek bedeni ve zihni kuvvetlendiren bu mucizevi lezzeti çocuklarınızla birlikte güvenle tüketebilir, Tatlılarınıza, keklerinize ve kurabiyelerinize de lezzet katabilirsiniz.

GALERİ